Wizyta u Klienta i podpisanie umowy
Każdy potencjalny Sprzedający posiadający przedmioty, których zamierza się pozbyć, może liczyć na kontakt i wizytę pracownika Licyto. Wystawienie aukcji poprzedzone jest zawsze podpisaniem stosownej umowy.
Weryfikacja przedmiotów
Licyto funkcjonuje jako Dom Aukcyjny, a nie portal Internetowy. Na aukcji pojawią się jedynie sprawdzone, zweryfikowane i faktycznie posiadane przez sprzedającego przedmioty. Niezbędne uzgodnienia ze sprzedawcą, to kolejny element weryfikacji – samego sprzedającego.
Przygotowanie Aukcji
To nie sprzedawca wystawia aukcję. Aukcję wystawia (oraz nadzoruje jej przebieg) organizator – LICYTO. Aukcja zawiera obiektywne opisy, ważne informacje, dokumentację – szczególnie, gdy są to maszyny, urządzenia, itp. Aukcja skupia przedmioty pochodzące z konkretnego miejsca lub od konkretnego sprzedającego.
Dzień otwarty
Staramy się, aby Informacje zawarte w aukcji były wartościowe, jednak nic nie zastąpi Dnia otwartego. W dniu tym można skorzystać z możliwości bezpośredniego podejścia do każdego z wystawionych na aukcji przedmiotów, celem własnej oceny. Wszystko odbywa się w miejscu przechowywania lub dotychczasowej eksploatacji.
Licytacja
Licytacja odbywa się na zasadach opartych o reguły licytacji tradycyjnej. Zwycięska oferta musi utrzymać się przez czas odliczania, który w trakcie naszych aukcji wynosi 3 do 5 minut. Każdy ma więc szansę zastanowienia się, przed kolejnym podbiciem ceny.
Odbiór przedmiotów
W związku z faktem, że są to aukcje przemysłowe, podstawową formą przekazania przedmiotów nabywcy jest ich wydanie w dniu odbioru osobistego. Informacja o szczegółach i dacie odbioru zamieszczona jest w opisie każdej aukcji.
Rozliczenie ze sprzedającym
Tak - to Licyto, bezpośrednio po wydaniu przedmiotów licytacji zwycięzcy, rozlicza należności ze sprzedającym. Tym samym każdy nabywca - zwycięzca licytacji - dokonuje zapłaty na konto Licyto. Dzięki temu, środki te są zabezpieczone do chwili wydania. W naszej opinii, taki sposób rozliczenia, to bezpieczeństwo dla wszystkich stron.