O nas

Znamy się na licytacjach przemysłowych,
jak nikt inny

Wyznaczamy nowe
standardy aukcji

Czym jest prawdziwa Aukcja?

Sprzedaż aukcyjna znana jest od setek lat, jednak dawniej, prowadzona była głównie przy użyciu młotka aukcyjnego z udziałem zainteresowanych.

Zorganizowanie i przeprowadzenie podobnie przebiegającej aukcji nie jest już tak w pełni oczywiste współcześnie, gdy w celu poprawy dostępności oraz skuteczności procesu, łączona jest ona z e-commerce.

Licyto – to pierwszy na rynku polskim podmiot z obszaru aukcji przemysłowych. Czerpiemy z bogatego doświadczenia własnego, ale także szerokiego doświadczenia podobnych - współczesnych domów aukcyjnych, bardzo sprawnie i skutecznie funkcjonujących na terenie Europy oraz Świata.

Sposób oferowania, rozstrzygania licytacji, a także aspekty finalizacji transakcji zostały przemyślane niemal w każdym aspekcie.

Wiemy, jak ważnym elementem jest pieniądz, a przede wszystkim pieniądz pracujący. Pomagamy uwolnić zamrożone środki, pozwalamy wykorzystać niepotrzebne już maszyny, urządzenia, surowce, półprodukty, towary, itp.

Czy faktycznie są one niepotrzebne? – stwierdzenie zależy od punktu widzenia. Dla jednych, to zbędne elementy zajmujące miejsce, blokujące gotówkę, a nawet generujące koszty. Dla innych - to szansa na działanie, wytworzenie nowej wartości, stworzenie nowego stanowiska pracy, a może usamodzielnienie się lub uniezależnienie od podwykonawców.

Inny wymiar bezpieczeństwa

Doświadczona Kancelaria Prawna, działającą nie tylko na rynku polskim i gromadząca wokół siebie cenionych prawników - to solidny fundament. Sposób przygotowania, czy prowadzenia aukcji - to kolejne, nie mniej istotne elementy.

Każdą aukcję wystawiamy sami i pośredniczymy w rozliczeniach, które w relacja B2B okazują się bardzo istotnym elementem, głównie w obliczu polskich przepisów podatkowych.

Przejrzyste warunki
z korzyścią dla obydwu stron

Licyto, to aktywny podmiot. Jesteśmy działającą firmą, a nie jedynie właścicielem portalu internetowego.

Licyto prowadzi samodzielnie lub uczestniczy w inwentaryzacji przedmiotów przeznaczonych do wystawienia na aukcji. Zapewnia oraz obsługuje dzień otwarty - dla zainteresowanych zakupem.

Dbamy również o wiarygodność stron transakcji, a tym samym interesy zarówno sprzedających jak i kupujących. Chcąc zapewnić wygodę i transparentność – uczestnikom aukcji oddaliśmy do dyspozycji dedykowaną platformę, wspomagającą funkcjonowanie domu aukcyjnego.

Jaka jest nasza rola?

Kompleksowo pośredniczymy w sprzedaży: weryfikujemy i opisujemy wystawiane towary, organizujemy i prowadzimy aukcje oraz dni otwarte, magazynujemy przedmioty i wydajemy je wraz z dokumentacją. Wszystko po to, aby zapewnić wygodę i bezpieczeństwo obu stronom transakcji.

Wyręczając sprzedającego
dbamy o standardy
...a kupujący licytuje
i wie co kupuje!

Skorzystaj z doświadczenia specjalistów z branży licytacji B2B. Postaw na kompleksową obsługę, transparentność licytacji i intuicyjną platformę. Pozwól nam zostać Twoim zaufanym partnerem w biznesie.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Chcę wiedzieć więcej